Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 16 marca 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (16.03.2014 r.)OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
 II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
(16.03.2014 r.)
1.     Dzisiejsza, druga niedziela Wielkiego Postu kieruje nasz wzrok na Chrystusa uwielbionego, abyśmy nie zapominali, że trud, którego doświadczamy obecnie, nie jest pozbawiony sensu, lecz ma nas prowadzić do udziału w chwale Bożej.
2.     Obchodzimy dziś dzień modlitw za misje i misjonarzy. Wpatrując się w przemienione oblicze Jezusa, nie możemy zapominać, że na świecie wciąż są ludzie, do których nie dotarła jeszcze dobra nowina o zbawieniu. Po Mszach Świętych są zbierane ofiary do puszek na wsparcie polskich misjonarzy.
3.     W naszym kościele Droga Krzyżowa jest odprawiana w piątki o 16.30, a Gorzkie Żale, w środy i niedziele o godz. 16.30. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.
4.     W poniedziałek, 17 marca imieniny obchodzi Ks. Zbigniew Gwiazdowski, solenizanta polecamy modlitwie naszych parafian.
5.     We wtorek, 18 marca, dzień imienin Ks. Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, polecajmy Bogu w modlitwie dostojnego solenizanta.
6.     W środę będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa. Spełnił on szczególną rolę wobec Pana Jezusa, będąc Jego opiekunem. W tym dniu będziemy się szczególnie modlić za ojców i opiekunów rodzin.
7.     Kółko Różańcowe z ul. Antoniukowskiej 3, złożyło ofiarę w wysokości 500 zł., na budowę Kościoła. Bóg zapłać za ten dar.
8.      Trwa akcja: „Jałmużna Wielkopostna”, dary można składać do kosza przy ołtarzu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz