Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 2 marca 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VIII NIEDZIELA ZWYKŁA (2.03.2014r.)OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
 VIII NIEDZIELA ZWYKŁA
(2.03.2014r.)
1.     Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek, dla ubogich rodzin z naszej parafii. W lutym zebrano 781 zł., wydano 50 paczek żywnościowych i opłacono obiady w szkole dla jednego dziecka.
2.     Dzisiejsza, ósma niedziela w ciągu roku zamyka pierwszą część tzw. okresu w ciągu roku, która stanowi pomost pomiędzy okresem Narodzenia Pańskiego a Wielkim Postem. W najbliższą środę, 5 marca, rozpoczniemy okres przygotowania do świąt Wielkanocnych, czyli Wielki Post.
3.     Msze św. w Środę Popielcową w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 17.00. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
4.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
5.     Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki o 16.30, a Gorzkie Żale w środy i niedziele o godz. 16.30. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny.
6.     W liturgii tego tygodnia, we wtorek, 4 marca, będziemy obchodzić święto św. Kazimierza królewicza, głównego patrona Białostockiej Prowincji Kościelnej. Pamiętajmy w modlitwach o solenizantach, o ks. Proboszczu.
7.     W zakrystii można nabyć marcowy numer: „Drogi Miłosierdzia”
8.     W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek dla poszkodowanych mieszkańców Ukrainy.
9.     W duchu miłości i jedności z chrześcijanami prześladowanymi w różnych częściach świata, prosimy o ofiarowanie modlitw i postu ścisłego w Środę Popielcową dnia 5 marca br. w intencji pokoju i ustania prześladowań w Republice Środkowoafrykańskiej. Bardzo trudna sytuacja tego kraju dotyka także wielu polskich misjonarzy, którzy mimo zagrożenia życia, nie opuścili powierzonych im wspólnot, ale trwają przy nich głosząc Ewangelię. Od 6 lat w Republice Środkowoafrykańskiej posługują także Siostry Pasterzanki z Białegostoku, które prowadzą szkoły, ośrodek medyczny oraz dom dla sierot i niewidomych. 
10.            UROCZYSTOŚCI DZIĘKCZYNNE ZA OCALENIE MIASTA BIAŁEGOSTOKU, w 25. rocznicę katastrofy pociągu przewożącego chlor, odbędą się w niedzielę 9 marca  2014 r. i przebiegać będą według następującego porządku:
godz. 16.30 – rozpoczęcie przy Krzyżu w miejscu katastrofy przy ul. Poleskiej,
– procesja od Krzyża do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, w czasie procesji Droga Krzyżowa oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego,
godz. 18.00 – Msza Święta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego pod przewodnictwem Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego
11.            W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 12.00 odbędzie się kolejne spotkanie kandydatów do Bierzmowania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz