Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 1 czerwca 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VII NIEDZIELA WIELKANOCNA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO (1.06.2014 r.)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VII NIEDZIELA WIELKANOCNA
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
(1.06.2014 r.)
1.     Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres, gdy Pan Jezus po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się swoim uczniom. Jednak okres wielkanocny jeszcze trwa. Najbliższy tydzień będzie poświęcony przygotowaniom do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Prośmy o łaskę otwarcia serc naszych i naszych bliskich na przyjęcie tego daru i umiejętność właściwego wykorzystywania natchnień Ducha Świętego. Dzisiaj po Mszach Świętych są zbierane ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
2.     Dziś w naszej ojczyźnie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pamiętajmy o naszych najmłodszych, nie tylko obdarowując ich materialnie, lecz przede wszystkim prośmy o wszelkie łaski potrzebne ku temu, by wzrastały duchowo.
3.     Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który tradycyjnie poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie zapomnijmy o uczestnictwie w nabożeństwach czerwcowych. Będzie ono odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 17.40.
4.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
5.     Paczki z okazji Dnia Dziecka podopiecznym Parafialnej Caritas będą wydawane 3 czerwca, we wtorek, od godz. 17.00 do 19.00. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy wsparli akcję zbiórki zabawek i słodyczy.
6.     Składamy serdeczne podziękowanie indywidualnym ofiarodawcom z naszej parafii za złożenie ofiar na Krzyż.
7.     W zakrystii można nabyć czerwcowy numer „Drogi Miłosierdzia”.
8.     W następną niedzielę będą zbierane ofiary do puszek dla powodzian na Bałkanach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz