Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 22 czerwca 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII NIEDZIELA ZWYKŁA (22.06.2014 r.)OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XII NIEDZIELA ZWYKŁA
(22.06.2014 r.)

1.     Jutro obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
2.     We wtorek, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi.
3.     Trwa Oktawa Bożego Ciała, codziennie o godz. 17.30 są odprawiane Nieszpory Eucharystyczne. W czwartek, 26 czerwca, na zakończenie Oktawy przynosimy do błogosławieństwa wianki i zioła lecznicze. Również tego dnia po Mszy Św. odbędzie się błogosławieństwo małych dzieci.
4.     W piątek, 27 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Tego dnia będziemy również dziękować razem z dziećmi, młodzieżą, nauczycielami i wychowawcami oraz katechetami z naszej parafii za wszystkie dobrodziejstwa, których udzielił im w tym roku szkolnym. Msza Św. na zakończenie roku szkolnego będzie odprawiona o godz. 8.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
5.     W sobotę, 28 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
6.     W przyszłą niedzielę, 29 czerwca, będziemy przeżywali uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, którzy są uznawani za filary Kościoła.
7.     W ubiegłą niedzielę na budowę Kościoła zebraliśmy 8 900 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
8.     28 Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia 2013 r. Pielgrzymka wyruszy pod hasłem „Ewangelia drogą do Boga ”. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą: - Białystok - od 21 do 29 lipca b.r., w godz. 1700-1900, w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej katedrze – ul. Kościelna 2. (w dni powszednie)
- Sokółka - par Św. Antoniego od 27 do 29 lipca b.r., po wieczornej Mszy Św. (stara plebania).
Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów, zachęcamy aby łączyli się duchowo zapisując się do „grupy złotej” powierzając także intencje w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi.Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymka.net.pl lub na facebook

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz