Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 24 sierpnia 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI NIEDZIELA ZWYKŁA (24.08.2014 r.)OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
XXI NIEDZIELA ZWYKŁA
(24.08.2014 r.)

1.     W liturgii słowa usłyszeliśmy dziś kierowane do nas osobiście pytanie Pana Jezusa Chrystusa: „A wy za kogo mnie uważacie”? Niech nasze codzienne życie, zgodne z wymaganiami Ewangelii będzie nieustannym dawaniem odpowiedzi wyrażanej w czynach i postępowaniu.
2.     Przed nami ostatni tydzień miesiąca trzeźwości, a zarazem dla niektórych ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy.
3.     W nadchodzący wtorek, 26 sierpnia, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Pamiętajmy, aby w tym dniu szczególnie dziękować Bogu za dar tej najlepszej z Matek. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.00 i 18.00.
4.     W piątek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
5.     Duszpasterstwo Trzeźwości Archidiecezji Białostockiej zaprasza na "Rekolekcje Sierpniowe", które odbędą się w dniach 29 - 31 sierpnia b.r. w parafii NMP Nieustającej Pomocy w Kozińcach. Rekolekcje, które poprowadzą oo. Kapucyni z Ośrodka Apostolstwa Trzeźwości w Zakroczymiu, mogą być dobrą okazją do świadomego ofiarowania Bogu sierpniowego daru abstynencji, a także konkretną pomocą dla rodzin borykających się z problemem uzależnienia swoich najbliższych. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Archidiecezji Białostockiej.
6.     Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Białostockiej zaprasza do udziału w Archidiecezjalnym Dniu Katechetycznym 30 sierpnia 2014 r. (sobota). Spotkanie rozpocznie się mszą św. w Katedrze o godz. 9.00. pod przewodnictwem J. E. Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego. Po homilii katecheci otrzymujący misję stałą złożą wyznanie wiary. Po mszy św. obrady w sali kina Ton.
Program:
9.00. Eucharystia w Katedrze
10.00. Konferencja naukowa w kinie "TON”: - ks. dr Tomasz Kopiczko – wykład „Wezwani aby głosić Ewangelię. Teoria bycia katechetą”
- ks. dr Radosław Mazur – wykład „Formacja katechetów wobec współczesnych wyzwań”
- Komunikaty Wydziału Katechetycznego
Planowane zakończenie ok. godz. 12.30.
Do udziału w Dniu Katechetycznym zobowiązani są: księża proboszczowie jako odpowiedzialni za katechezę w parafii, wszyscy katecheci – kapłani, siostry zakonne i świeccy oraz alumni VI roku AWSD.
7.       Tradycją lat ubiegłych, w pierwszych dniach września, organizowana jest Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie. W tym roku pielgrzymka wyruszy już 30 raz w sobotę 6 września 2014 roku, spod Białostockiej Katedry o godz. 7.30. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza Święta celebrowana w Krypnie o godz. 18.00 z udziałem wszystkich grup pielgrzymkowych z całej Archidiecezji. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wyruszenia na wspólny pielgrzymkowy szlak. Zapisy przyjmowane będą na trasie.
8.     W ubiegłą niedzielę na budowę Kościoła zebraliśmy 9 100 zł, 10 euro i 10 funtów. Bóg zapłać za złożone ofiary.
9.     W tym tygodniu patronujĄ nam:
·        27 VIII – św. Monika, matka świętego Augustyna (354-430), która swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie;
·        28 VIII – św. Augustyn (354-430), syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem;

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz